Rozhovor s Ľudovítem Gladišem z firmy Genesis

Pro naše zákazníky jsme se Ľudovíta Gladiše zástupce společnosti Genesis, ptali na pár otázek, které by vás všechny mohly zajímat – více o rozhovoru zde.

 

Jaký jste šéf?

Síce pod sebou veľa ľudí nemám, ale snažím sa byť k svojim podriadeným ohľaduplný, pretože som si vedomý toho, že od nich požadujem nadštandardné výkony, vďaka ktorým aj napriek týmto ťažkým časom napredujeme a zvyšujeme úroveň našich produktov. Potrpím si na dodržiavanie termínov a dôkladnosť pri vykonávaní projektov, pretože v tomto odbore je dôležitý každý aj ten najmenší detail.

Kdo/co Vás ovlivnil/o při výběru Vašeho povolání?

Nič a nikto ma nemusel ovplyvňovať, o takom povolaní som vždy sníval a keď som našiel na internete ponuku takéto zamestnanie, tak som neváhal ani chvíľu. Potom to dostalo rýchly spád a po troch dňoch som už podpisoval pracovnú zmluvu.

Čím je pro Vás IT obor zajímavý?

Od dávnych čias, keď som bol ešte dieťa, ma vždy priťahovala a fascinovala elektronika, a hlavne to, ako si vďaka najnovším vychytávkam dokážem zjednodušiť a spestriť život.

Co byl první impuls, že chcete pracovat právě ve Vaší firmě?

Dá sa to vyjadriť jedným slovom a tým je „gaming“. Hranie hier bolo, ale stále bude mojou srdcovou záležitosťou a koníčkom. Keď vám niekto ponúkne prácu, ktorá vás baví, tak nie je nad čím premýšľať.

Co Vám z dosavadního studia či praxe bylo nejužitečnější?

Štúdium mi dalo veľa, ale najviac ma naučila prax. Začínal som ako pracovník vo výrobe alarmov, kde som sa postupne naučil všetko o výrobných postupoch a procesoch až po riadenie výrobného cyklu. To všetko mi teraz pomáha pri vývoji tých najkvalitnejších výrobkov, ktoré dokážu splniť požiadavky aj tých najnáročnejších užívateľov z herného odvetvia.

Co Vás v práci nejvíce motivuje?

Najväčšiu silu pri práci mi dáva radosť z toho, že sa nám podaril ďalší skvelý kúsok. Každý projekt je úplne iný, v závislosti od stupňa zložitosti môže trvať aj niekoľko rokov, kým sa podarí pretaviť zaujímavý projekt do finálneho produktu. Niekomu sa môže zdať, že každý produkt v danej kategórii je podobný a jednoduchý, ale opak je pravdou, vystačí ho rozobrať na samostatné diely, aby sa ukázalo, aké množstvo práce je potrebné vynaložiť napr. na obyčajnú hernú myš.

Je něco, co Vás na práci opravdu štve? Co byste na své práci chtěl změnit?

Ja som so svojou prácou spokojný a nevymenil by som ju za nič na svete. Je oveľa ťažšie zmeniť niečo na svojej práci, ako zmeniť povolanie na také, z ktorým budete spokojní a ktoré vás bude baviť. Preto poradím tím, ktorí by chceli zmeniť niečo na svojej práci - zmeňte povolanie na také, ktoré budete robiť s radosťou!

Na jakou svou činnost jste nejvíce hrdý za poslední měsíce?

Najviac som hrdý na to, že sme sa po tak krátkom čase existencie na českom a slovenskom trhu zaradili medzi elitu a získali si popularitu aj dôveru množstva užívateľov.

Co rád děláte, když zrovna netrávíte čas v práci?

Väčšinu svojho voľného času trávim s rodinou, svojimi koníčkami a občas to skombinujem dohromady a zahrám si počítačovú hru s deťmi.

Jak Vaši práci vidí Vaše děti?

Moje deti si o mne myslia, že sa chodím do práce hrať :-) Občas nechápu, k čomu potrebujem do práce také množstvo klávesníc a myší.

Zaujal Vás v posledních měsících nějaký zajímavý IT produkt, který můžete doporučit ostatním?

Tím, ktorí trávia dlhé hodiny, alebo pracujú na počítači, odporúčam vertikálnu ergonomickú myš, ktorá chráni pred chronickými bolesťami zápästia. Fanúšikom hier vrelo odporučím najnovší trend ultra-ľahkých myší, ktoré vďaka svojej nízkej hmotnosti zvyšujú kontrolu pri prudkých pohyboch, čo má veľký vplyv pre dosiahnutie dobrých výsledkov.

Jaká je Vaše oblíbená PC hra? Příp. Vašich dětí?

Medzi moje najobľúbenejšie hry patria Counter Strike, Fifa a momentálne aj Cyberpunk 2077. Ale snažím sa udržať krok aj s mojimi deťmi a rád si s nimi zahrám ich obľúbený Minecraft či Fortnite.

V čem si myslíte, že jste jako firma úspěšní?

Už niekoľko rokov poskytujeme stabilnú kvalitu výrobkov za rozumnú cenu, ktorú sa snažíme celý čas zlepšovať, vďaka čomu sme si získali dôveru a priazeň množstva užívateľov

V čem je Vaše firma jiná? Čím se odlišujete od konkurence?

Odlišujeme sa samotným prístupom k predajcom a užívateľom, pretože každý z nich je pre nás člen spoločnej hráčskej komunity. Ku každému pristupujeme z rešpektom a lojalitou, aby cítil hrdosť byť členom tejto veľmi rýchlo rastúcej komunity.

Jaké máte plány do budoucna?

Rád by som vám povedal o našich plánoch, ale bohužiaľ je to dôverné a nemôžem to prezradiť. Konkurencia v tejto oblasti je veľmi veľká, preto sa snažíme celý čas napredovať a vyvíjať kvalitnejšie a efektívnejšie výrobky.

Co byste poradil koncovým zákazníkům při výběru IT produktů?

Najdôležitejším faktorom pri výbere produktu je komfort používania, ani ten najdrahší produkt s tou najlepšou špecifikáciou pre vás nemusí byť tou najlepšou voľbou pre dosiahnutie skvelých výsledkov a efektívnosti, keď vám nesadne dobre v ruke. Pred kúpou vysnívaného produktu odporúčam vyskúšať si niekoľko modelov v niektorej z kamenných predajní alebo showroomoch a vybrať ten, ktorý vám sadne najlepšie, s ktorým sa vám bude pracovať pohodlne bez žiadnych obmedzení, podobne ako napríklad pri výbere topánok.

Jaké argumenty byste poradil resellerům při prodeji vašich produktů koncovým zákazníkům?

Naše produkty poskytujú vynikajúci pomer kvality, výkonu a ceny. Pochváliť sa môžeme kvalitným a precíznym spracovaním komponentov a ergonómiou. Určite najväčšou výhodou kamenných predajní je možnosť vystavenia demo produktov, ktoré si zákazník môže ohmatať a vyskúšať. Vďaka širokému portfóliu reseller môže jednoducho vybrať produkt podľa rozpočtu a technických požiadaviek kupujúceho.

 

Autor: Marketing